Festiwal 2020

Po raz pierwszy w Gdańsku, a po raz czwarty w ogóle zapraszamy na filmową podróż z piłką nożną w tle.

Futbol to nie tylko zawodnicy, kibice, pieniądze. Proste, wydawałoby się, kopanie piłki często wiąże się ze stawianiem czoła własnym słabościom, walką o godność, tworzeniem wspólnoty. “Program tegorocznego Festiwalu skonstruowaliśmy w ten sposób, by sprawić satysfakcję i tym widzom, dla których piłka nożna jest ważną częścią życia, i tym, którzy szukają niezwykłych opowieści opowiedzianych w mądry i atrakcyjny wizualnie sposób” mówi Jakub Wiewiórski dyrektor artystyczny festiwalu.
„Piłka nożna dla kibiców” często można usłyszeć na stadionie. Festiwal Filmów Piłkarskich też jest dla Kibiców. Ale nie tylko!

W związku z sytuacją zdrowotną w Polsce jesteśmy zmuszeni zawiesić datę 4.Festiwalu.


Organizator

Fundacja Piłkarstwa Polskiego

Współorganizator

Miasto Gdańsk

Patronat

Polski Związek Piłki Nożnej

Partner medialny

Łączy Nas Piłka

Sponsor

TERMOton

Pokazy dla dzieci

Projekcjom dla dzieci i młodzieży będą towarzyszyć rozmowy o tym, że sam talent nie wystarczy, żeby osiągnąć sukces. Potrzebna jest praca, powstrzymywanie się od złych pokus, zachowanie równowagi między uprawianiem sportu a ważnymi życiowymi sprawami (rodzina, nauka, tryb życia). Nie każdy zrobi karierę Messiego czy Ronaldo, ale uprawianie sportu przyda się młodym ludziom już w dorosłym życiu. Zapisy na bezpłatne projekcje rusząją w kwietniu.