Festiwal 2019

Trzeci Festiwal Filmów Piłkarskich Łódź, 29.05-1.06.2019

Festiwal Filmów Piłkarskich to wydarzenie filmowe prezentujące filmy fabularne i dokumentalne o tematyce piłkarskiej. Festiwal będzie towarzyszyć Mistrzostwom Świata FIFA U-20, których Polska będzie gospodarzem w maju i czerwcu 2019 roku.

Moi drodzy! Zapraszam po raz trzeci na Festiwal Filmów piłkarskich. Tym razem widzimy się w Łodzi – mieście piłki nożnej i filmu. Nigdy w tym mieście nie brakowało dobrego i bardzo dobrego futbolu, do czego nieskromnie się przyznam trochę się przyczyniłem jako piłkarz Widzewa. To właśnie w Łodzi mieści się słynna ,,filmówka”, czyli legendarna szkoła filmowa, którą ukończyli między innymi Andrzej Wajda czy Roman Polański.

Dzięki wsparciu miasta Łodzi (ukłony dla Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej) spotkamy się na fajnych seansach filmowych, dzięki którym poznamy różne oblicza polskiej i światowej piłki nożnej.

Futbol to emocje, przeżywanie wspaniałych spektakli na stadionie i przed telewizorem. Jestem przekonany, że oglądając filmy naszego festiwalu zdobędziemy się na chwilę refleksji na temat roli i znaczenia piłki nożnej w życiu codziennym.

Wielu filmowych i sportowych wrażeń Państwu życzę…

Zbigniew Boniek

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej