Przegląd Filmów Piłkarskich 2017

WIN!

Po mundialu w 2014 roku, w Stanach Zjednoczonych odnotowano potężny wzrost zainteresowania piłką nożną, co zbiegło się w czasie z pojawianiem się nowej drużyny w Major League Soccer: New York City FC. Nowy gracz na rynku, za którym stoi to samo konsorcjum właścicielskie, które zarządza Manchesterem City, miał w planach szybkie podbicie piłkarskiej Ameryki. „Jedyne” czego potrzebował do realizacji tego celu to: trener, piłkarze i kibice.

Dzięki Justinowi Websterowi i pozostałym twórcom filmu, możemy z bliska zobaczyć jak funkcjonuje klub piłkarski w amerykańskich realiach. Uczestniczymy w drafcie, w życiu dyrektora sportowego, trenera, jak i całej piłkarskiej szatni. Ponadto obserwujemy jak Ameryka reaguje na transfery europejskich gwiazd: Davida Villi, Franka Lamparda i Andrei Pirlo – oraz jako oni reagują na życie w Stanach.

USA / USA, 2016, 104min.,

reż./dir.: Justin Webster