FC AFRO-NAPOLI/Loro di Napoli

Przegląd Filmów Piłkarskich 2017

FC AFRO-NAPOLI

W 2009 roku, dwa kroki od popularnego neapolitańskiego miejsca spotkań Piazza Garibaldi, powstał klub Afro-Napoli United, zrzeszający imigrantów z Afryki i Ameryki Południowej, którzy nie porzucili nadziei o piłkarskiej karierze. Za dnia najczęściej zajmują się handlem przeróżnych rzeczy: od perfum po okulary przeciwsłoneczne, często stykając się z neapolitańskim półświatkiem, a wieczorami ciężko trenują pod okiem swojego trenera na piaszczystym boisku piłkarskim. Większość z nich przebywa we Włoszech jednak nielegalnie i pomimo, że wygrywają mecz za meczem w turniejach towarzyskich i ligach amatorskich, nie mogą wystartować w profesjonalnych rozgrywkach. Prezydent klubu, Antonio, nie zamierza jednak poddawać się w walce z włoską biurokracją, czemu bacznie przyglądają się jego zawodnicy i zarazem główni bohaterowie filmu: Lello, Maxime oraz Adam.

FC AFRO-NAPOLI/Loro di Napoli

Włochy / Italy, 2015, 79 min.,